Як виглядає дім-теплиця: стильний дизайн еко-будинку в Чехії – фото
Цей проєкт має три етапи. Перший – реконструкція старого будинку. Другий – пошук присадибної ділянки. Під час пошукового процесу інвестору вдалося придбати прибудинкову ділянку з фруктовим садом і загальна площа землі становила 3 100 квадратних метрів.
Зараз дизайнери розпочали третій і останній етап. Вони вирішили, що найкраще будувати посеред саду і мати вигляд на подвір'я з кожної кімнати будинку, пише видання Archdaily.
Читайте також: Будинок з однією стіною: цікаве рішення для поділу помешкання на дві частини в Швейцарії: фото
Теплицю розміщували на даху з кількох причин: щоб не зіпсувати вид з будинку, економити гроші на спорудження фундаменту, використання залишкового тепла від будинку та постійний доступ до теплиці.
Розсувні вікна слугують виходом на терасу / фото: Archdaily
Типової ієрархії будинку немає. Немає жодних вхідних дверей та залу. Ви безпосередньо входите в житлову зону або спальню. З тераси також є окремий вхід до теплиці через сталеві сходи.
Будиночок віддалено нагадує гриб / фото: Archdaily
По всьому периметру будинку розташована прогулянкова тераса, що повністю покрита навісним дахом. До кожної кімнати будинку можна потрапити безпосередньо через терасу, завдяки розсувним дверям.
Схоже – Іржавий фасад: в Чилі переробили ферму на великий житловий будинок: фото
Будинок складається з двох основних частин: житловий на першому поверсі та парник, розташований на поверсі над ним. Обидва поверхи структурно та функціонально розділені. Основним несучим елементом нижньої частини є мурована стіна, доповнена сталевими колонами, пов’язаними оголеним брусом бетонної стяжки.
Парник розмістили на даху / фото: Archdaily
Структура теплиці виготовлена зі сталевих профілів, а конструкцію монтували на місці. Вікна алюмінієві з тришаровим ізольованим склом. Колір рами – натуральний алюміній. Конструкція теплиці має сталевий монтаж з білим оцинкованим покриттям.
В парнику ростуть не тільки кактуси / фото: Archdaily
Порожнистий напівпрозорий полікарбонат використовується для конструкції даху парника та використовується як покрівля для теплиці.