Дізнайтесь більше про концепцію дивних будинків з усієї земної кулі, пише Archdaily.

Вас може зацікавити: Будинок зведений з млина: фото будівлі, яку спорудили з вторинної сировини

5 найбільш екстраординарних будинків світу

Gerês house


Житло має велику вітальню та зовнішню терасу / Archdaily

Будинок розкинувся на маленькому потічку та має незвичне планування. Будівля складається з двох елементів. Дерев'яного каркаса, що спирається на бетонну основу. Сама основа простягається над сушею та невеликою річкою. Використання цих двох матеріалів також застосували всередині будинку.

Flexhouse


Інтер'єр будинку виконаний переважно в стилі лофт / фото: Archdaily

В Швейцарії на березі озера Цюрих з'явилося приватне помешкання зі скляних стін та білого фасаду, який ніби огортає будівлю та робить її схожою на футуристичну посудину. Будинок сучасний та багатофункціональний, а мешканці мають 180-градусну панораму на озеро.

House in Itsuura


Під час будівництва домінували лише два матеріали: дерево та скло / фото: Archdaily

Будинок на дерев'яних постаментах належить місцевому рибалці. В Японії більшість представників цієї професії мають будиночок в горах, проте зазвичай вони прості та непримітні. Під час будівництва цього проєкту вирішили не рубати жодного дерева, та використати лише природні матеріали. План будинку виглядає як розкинута літера "V", а два крила розроблені як різні житлові середовища.

Jikka


Інтер'єр будинку є максимально простим / фото: Archdaily

Ще один цікавий архітектурний проєкт з Японії. Ділянка розташована на вершині гірського хребта. Тому збудувати класичне велике житло було нереально. Власник вирішив поекспериментувати та погодився на поділ помешкання на 5 окремих хат, які схожі на юрти.

Гемероскопій


Інженерам знадобився рік для проєкту, а будівельникам лише сім днів, щоб створити конструкцію / фото: Archdaily

Читайте також: Продовження природи: фото та концепція будинку в Індії

Для греків Гемероскопій – це місце, де сідає сонце. Приміщення складається з семи окремих елементів. Проєкт будувався в строгій послідовності, в якому збираються ці елементи. Спочатку будинок формується зі стійкої опори, материнського променя, і розвивається вгору згідно з визначеною послідовністю.