Щоб правильно адаптувати кухню для власних потреб, потрібно підходити до цього питання поінформованим, пише Archdaily.

Вас зацікавить: Еко-стиль у дизайні інтер'єрів: головні правила та акценти

8 порад для облаштування кухні у квартирі

План


Холодильник не може бути поруч з плитою / фото: Archdaily

Першим кроком до облаштування кухні є чіткий план кімнати. Основне правило, яке слід взяти до уваги – система трикутника, де раковина, плита та холодильник розміщені вздовж трьох різних стінок і утворюють трикутник. Такий принцип дозволяє уникнути прямого контакту між теплими та холодними зонами.

Якщо у вас маленька кухня і плита, мийка та холодильник розташовані вздовж однієї стіни, то уникати передачі тепла все ж бажано. В такому випадку плита та холодильник мають бути розташовані на протилежних ділянках.

Простір


Мінімально необхідним простором для однієї особи є приблизно 60 сантиметрів / фото: Archdaily

Особливо на маленьких кухнях найважливішим пунктом є простір. Варто добре подумати в яких саме зонах ви найбільше проводитиме часу під час готування їжі і враховувати, що двері приладів та шаф відкриваючись, будуть зменшувати вашу мобільність.

Раковина та стільниця


Важливо, щоб вам було зручно / фото: Archdaily

Рекомендована висота стільниць не менше 60 сантиметрів, висота раковини повинна бути від 83 до 90 сантиметрів. Врахуйте, що мийка повинна бути приблизно на 5 сантиметрів нижче висоти зігнутого ліктя під кутом 90 градусів.

Нижні шафки


Розмір кухні в цьому випадку неважливий / фото: Archdaily

Між верхньою частиною та нижньою частиною стільниці повинно бути приблизно від 50 до 60 сантиметрів простору для кухонних шафок. У зоні над мийкою ідеально, щоб глибина шафки на 30 сантиметрів менша, ніж в інших частинах кухні.

Верхні шафки


Верхні шафки треба ставити, відштовхуючись від зросту членів родини / фото: Archdaily

Для зберігання для каструль рекомендована ширина шафок становить від 50 до 55 сантиметрів, а висота – від 20 до 35 сантиметрів. Для посуду та необхідна ширина від 30 до 35 сантиметрів і висота від 15 до 25 сантиметрів, а для зберігання пляшок і баночок рекомендується використовувати полицю понад 40 сантиметрів в ширину і близько 12 сантиметрів висоти між ними.

Для людини середнього зросту максимальна висота для найвищої полиці повинна становити близько 1 метра та 95 сантиметрів.

Стільці


Стільці теж потрібно підбирати під власний ріст / фото: Archdaily

Для того, щоб на кухні було зручно пообідати, стільці теж повинні мати певну висоту. Так, стільці, лавки чи крісла в столовій зоні кухні повинні мати висоту від 30 до 45 сантиметрів.

Матеріали


На мінімалістичних кухнях зазвичай домінують темні відтінки / фото: Archdaily

Для кухонних меблів найчастіше обирають дерево, проте варто звернути увагу на робочі поверхні. Для стільниць рекомендується каміння, граніт, плитка або полірований бетон. Проте такі матеріали зазвичай дорого коштують.

Читайте також: Головні тренди дизайну квартир у 2020 році

Освітлення


Також підійде точкове освітлення / фото: Archdaily

Обов'язковим є центральне освітлення, але не менш важливим є додаткове освітлення над усіма робочими зонами кухні. Рекомендується використовувати лампи з холодним світлом. Стильним варіантом буде використання світлодіодних стрічок.