Віллу назвали Arkup 75, а проєкт планують реалізувати поряд з якимось із перенаселених міст, пише Dezeen.

Вас зацікавить: Рай на землі: на Мальдівах відкрили величезний готель, який частково побудований на воді

Основа вілли є гібридною, адже будинок може плавати як звичайна яхта та легко протистояти морю. Але у разі виникнення шторму, приміщення підіймають над водою 12-метрові палі, які кріпляться до дна.


Будівля без проблем триматиметься на морі / Фото Dezeen

Оскільки "Аrkup" плаває, він може справлятись із звичайними хвилями, але коли активуються палі, будинок виштовхується з води,
– розповів архітектор.


Так будівля виглядає у статичному положенні / Фото Dezeen

Разом з гібридним фундаментом, приміщення обладнане електричною системою, що працює на сонячних батареях, а також технологією збору дощової води, що робить будинок автономним.

Сонячний панелі охоплюють весь дах, щоб забезпечити електроенергією систему кондиціонування, приладів, освітлення, та всіх інших операційних систем на борту.


Єдина проблема – відсутність місця для вирощування власних харчів / Фото Dezeen

Arkup 75 розроблений так, щоб нагадувати гладку прямокутну прозору коробку, з якої відкривається вид на океан, а стінки виготовлені зі скловолокна, мають також висувну терасу та великі розсувні вікна.


Так вілла виглядає всередині / Фото Dezeen

Вілла має житлову площу 404 квадратних метри і, теоретично, може перебувати у відкритій воді допоки якась із систем не вийде з ладу або закінчиться електроенергія чи вода.


Мешканці також матимуть терасу на "борту" / Фото Dezeen

До теми: Айсберг, який тане: у США на озері встановили трамплін, який нагадує про зміни клімату – фото

За словами розробника, проєкт ще не завершений до кінця, та має пройти перевірку. Втім на майбутнє вілли на воді можуть стати популярними через перенаселення міст та збільшення рівня води в океані.