Колишній палац Бесядецьких це єдина у Львові, магнатська резиденція XVIII століття садибного і міського типу, яка існує досі, пише Lviv 1256.

Вас зацікавить: Не туристичний Львів: привабливі будівлі міста від архітектора Івана Левинського – фото

Попри свою цінність, сьогодні підвали цієї пам'ятки архітектури завалені сміттям. Верхні поверхи та подвір'я палацу перебувають в занедбаному стані.


Так виглядає вхідна брама палацу / фото: З відкритих джерел

Збудований палац приблизно у 1737 році, а через кілька років сталась пожежа, яка серйозно пошкодила його. У 1756 році його реконструювали. Пізніше палац перебудовували ще двічі, проте він зберіг свій зовнішній вигляд.


Як виглядав палац у 1870 році / фото: З відкритих джерел

За час свого існування палац пережив багато реставрацій. Тут замінювали балки перекриття та добудовували приміщення. На фасаді перед входом в палац можна побачити кам'яний картуш з гербом.

За час свого існування будівлю використовували як виставковий центр, поштове відділення, бібліотеку та інші соціальні потреби. Сьогодні палац належить Львівському національному університету імені Івана Франка.


Інтер'єр перебуває в жахливому стані / фото:photo-lviv.in.ua

Читайте також: Три білосніжні димарі: у Вірджинії побудували житло, яке схоже на фабрику – фото

Палац потребує повної реставрації, адже його стан критичний. Поки університет лише укріпив фундамент будинку, та проводить частковий ремонт