Цікаво те, що про такі огорожі знають не всі англійці, оскільки вони є досить рідкісним і водночас локальним явищем. Однак фахівцям відомо, які переваги має така конструкція.
Цікаво Новий атракціон для туристів: у Єгипті збудують найбільше в Африці колесо огляду – фото
Менше цегли
На перший погляд, це може здатися нісенітницею, але виявляється, що для будівництва хвилеподібної стіни потрібно менше цегли, ніж на звичайну. Секрет у її кладці. Коли роблять пряму огорожу, то цеглу кладуть у два, а то й більше рядів для того, щоб вона була міцною. Натомість для спорудження хвилеподібного паркану використовують лише один ряд цегли й завдяки своїм вигинам стіна не поступається міцністю звичайним огорожам.
Звивисті паркани у Великій Британії / Фото geograph
Для будівництва такої конструкції потрібно менше цегли / Фото geograph
Завдяки вигинам зміїна стіна є такою ж міцною, як звичайна / Фото geograph
Хто придумав хвилясті паркани
Будівництво таких стін у Великій Британії почалося з середини XVII століття. Вважається, що першими їх почали робити голландські інженери. Саме тому такі конструкції називали "сленгенмур", що в перекладі з нідерландської означає "зміїна стіна".
Хвилеподібні паркани переважно збереглися у графстві Саффолк / Фото geograph
В англійському графстві Саффолк збереглися щонайменше пів сотні хвилястих стін. Вони виглядають доволі непогано, зважаючи на їхній вік. Також змієподібні конструкції ще можна знайти в інших регіонах країни, однак їх є зовсім небагато – приблизно в половину менше, ніж у графстві Саффолк.
У графстві Саффолк налічують приблизно 50 звивистих парканів / Фото geograph
Хвилясті стіни почали будувати у ХVІІ столітті / Фото geograph
Ідея зміїних стін виникла у голландських архітекторів / Фото geograph
Хвилеподібні стіни є досить рідкісним явищем у Великій Британії / Фото geograph
Вражаюче Простота із загадковою геометрією: у Чеджу звели будинок, який вражає формою
З Великої Британії до США
Трохи пізніше зміїний паркан перекочував до США. Американський архітектор та політичний діяч Томас Джефферсон включив змієподібні стіни в архітектуру університету Вірджинії. Хоча деякі представники стверджують, що Джефферсон винайшов цей дизайн, однак він просто адаптував усталений англійський стиль будівництва.