До вашої уваги кращі київські будівлі, яким понад 100 років, повідомляє Дім 24.

Популярне: Приховані перлини Львова: 5 палаців міста лева, які не показують туристам – фото

У список не увійшли найпопулярніші архітектурні перлини на зразок Дому з Химерами або будівлі НБУ, адже про них ми вже писали. Йдеться про маловідомі, але не менш красиві будинки.

5 кращих споруд Києва, яким понад 100 років

Будинок Сироткіна


Вілла певний час була найвищою в Києві / Фото My Kyiv

Цей будинок звели у 1902 році за проєктом архітектора Карла Шимана. На той час ця будівля стала найвищою в Києві (42,5 метра). Архітектурний стиль – неоренесанс з елементами раннього модерну. За часів панування радянських окупантів у Києві будинок довели до стану розрухи, і лише дивом його вдалося врятувати, запросивши відповідних фахівців.

Прибутковий будинок Сніжка та Хлібникової


Елементи фасаду тут повторюються / Фото My Kyiv

Одним з найкрасивіших особняків Києва також вважається будівля Прибуткового будинку Сніжка, який побудований у 1901 році. Будинок колись належав спадкоємцям Адама Сніжка, якого називали "цегляним магнатом", Олені Хлібниковій і Сергію Сніжку. Кожна деталь фасаду тут чітко продумана.

Особняк Ікскюль-Гільденбанда


В народі віллу називають "пряничною" / Фото

Будівництво завершили ще у 1891 році у псевдоготичному стилі за проєктом інженера Миколи Вишневського. Належав родині баронів Ікскюль-Гільденбандів. Цей житловий будинок до приходу комуністів містив 6 квартир. На подвір'ї були стайні та каретні сараї, у підвалі — пральня та погреби з дров'яними складами для кожної квартири.

Особняк Родзянка


Сьогодні тут відбуваються спектаклі / Фото My Kyiv

В цьому розкішному київському будинку мешкав полковник Леонід Родзянко. Особняк було зведено ще у 1910 році, а фасад прикрашають скульптури німф, маски чоловіків, ініціали самого полковника. В інтер'єрі збереглись великі зали з мармуровими сходами, античні колони та ліпнина.

Особняк Аршавського


Особняк має дві назви / Фото My Kyiv

Вас може зацікавити: Міські гіганти та церкви: 5 монументальних споруд родом з соціалізму – фото

Особняк Аршавського або "Дім невтішної вдови" побудували у 1907 році за проєктом архітектора Едуарда Брадтмана в стилі раннього модерну. Свою другу назву будівля дістала через жіноче обличчя на фасаді. Під час дощу кам'яними щоками сумної красуні невпинно течуть сльози. З 1944 року ця будівля є однією з резиденцій президента України.