Цікаво, що класичний квадрат далеко не завжди є основною формою для центральних площ міст, повідомляє Archdaily.

Зверніть увагу: Соціальна нерівність з повітря: фото різниці між кварталами багатіїв та бідняків з усього світу

5 центральних площ відомих міст світу з висоти пташиного польоту

Plaza Del Ejecutivo (Мехіко, Мексика)


Схоже планування має одна з частин Парижу / Фото Archdaily

Яскравий приклад "променевого" плану міста. В Мехіко усі дороги в центральній частині міста ведуть до головної площі. Шістнадцять вулиць, що тягнуться від площі, складають Федеральну Колонію з особливим плануванням, що відрізняється від інших районів міста.

AT&T Plaza (Чикаго, США)


Центральна площа Чикаго оточена парком / Фото Archdaily

AT&T Plaza – це загальнодоступний простір у парку Міленіум, Чикаго. Площа відома скульптурою у вигляді гігантського полірованого "боба" і має відповідну назву The Bean. Скульптура стала однією з найбільш відвідуваних та фотогенічних туристичних пам'яток, що робить площу дуже жвавою зоною, щодня переповненою туристами та жителями міста.

Площа Тетуана (Барселона, Іспанія)


Барселона славиться плануванням старого міста / Фото Archdaily

Plaça de Tetuan розташована на перетині двох основних проспектів Ешампле. Вона має форму кола, що надає навколишнім житловим будинкам дуже унікальних рис у порівнянні з типовими житловими кварталами Барселони.

Piazza San Pietro (Ватикан)


На католицькі свята площа вщерть заповнена вірянами / Фото Archdaily

Площа святого Петра у Ватикані – одна з найпопулярніших і відвідуваніших площ у світі. Спроєктована Джаном Лоренцо Берніні та побудована між 1656 і 1667 роками, площа розташована безпосередньо перед базилікою Святого Петра і оточена масивними колонадами, що містять статуї 140 святих.

Poljana Marina Držića (Дубровник, Хорватія)


Місто має непридатні для проїзду автомобілів вулиці / Фото Archdaily

До слова: Дах Камп Ноу можуть покрити травою: неймовірні фото проєкту, який зачепить стадіон "Барселони"

Розташована у старому місті, площа є маленькою, а посередині розташований Успенський собор, побудований між 17 і 18 століттями. Тут заборонений в'їзд на авто, як і в усю стару частину міста. Таким чином, вузькі вулички, що ведуть до цього місця дозволяють туристам опинитись на відносно відкритій території.