Сіанський футбольний центр розробили таким чином, щоб максимально використовувати його майбутніми поколіннями після турніру 2023 року, пише спеціалізоване архітектурне видання Archdaily.

До слова: В Малайзії з'являться рукотворні острови з містами майбутнього: фантастичні фото проєкту

Футбольний центр буде приймати національні та міжнародні матчі, на його території проводитимуть розважальні виступи та культурні заходи. Інтегрований в бізнес-зону, проєкт охоплює громадські простори, місця відпочинку та їдальні.


На території стадіону буде чимало громадських просторів / Фото Archdaily

Мінімальне навантаження та розмір матеріалу досягли завдяки використанню надлегкої конструкції даху з кабельною сіткою з довгим прольотом. Напівпрозора мембрана над сидіннями захищає глядачів від екстремальних погодних умов і прямих сонячних променів, проте не блокує природне світло повністю.


Архітектори розробили нестандартний проєкт фасаду / Фото Archdaily

Стосовно фасадів, то відкритий "конверт", ніби запрошує в серце будівлі, а його широкі лінії захищають стадіон від північних вітрів і передають плавні форми даху.

Більше фото чудернацького стадіону у Китаї:

Що відомо про архітектурну студію Zaha Hadid Architects

Будинки за проєктами Захи Хадід зведені в різних країнах світу – від Німеччини та Італії до Гонконгу й Азербайджану. Серед її проєктів – лондонський олімпійський комплекс водних видів спорту, оперний театр в Гуанчжоу, Центр Гейдара Алієва у Баку. Архітекторка померла у 65 від серцевого нападу.