У магазинах з'явилися ялинкові прикраси, подарункові набори цукерок ваблять з вітрин, а в списку справ незабаром додасться пункт "прикрасити ялинку". І поки весь світ помалу готується до Різдва, погляньмо, де живе головний герой новорічних свят – Санта Клаус.

Читайте також: 5 кращих будиночків для зимового відпочинку з усього світу

Данія

З першого погляду будиночок Санти нагадує лігво відлюдника. Втім, ця давня сільська хижина у Гренландії має назву "Замок Санти".

Замок Санти / Фото Algkalv, Wikimedia

Тут і живе Julemande – "різдвяна людина", головний герой різдвяних свят Данії. Дітвора може надсилати йому листа за адресою: Julemande, 2412 Santa Claus, Greenland, Uummannaq.

Поштова скринька Санти у Гренландії / Фото Pinterest

Швеція

А ось цей будиночок вже більше підходить для дідуся, який мріє розвеселити діток подарунками.

Казковий будиночок Tomte / Фото tomteland.se

У сутінках він виглядає неймовірно / Фото tomteland.se

Швецький Санта-Клаус називається Tomte. Свій прихисток він знайшов на півночі, у місті Мора, а мальовнича місцина навколо його володінь дістала назву Tomteland.

Tomte у своїх володіннях / Фото tomteland.se

Вигляд на будиночок Tomte із лісу / Фото tomteland.se

Норвегія

А ось це справжня казка, чи не так?

Резиденція Санти в Норвегії / Фото Tom Rolf Ingebretson

Це – Julehuset, резиденція норвезького ­Julenisse, що в перекладі означає "різдвяний домовик". Розташований цей чудовий будиночок поблизу головної площі міста Дрьобак.

Інтер'єр будинку надихає на свято / Фото Tom Rolf Ingebretson

… а екстер'єр спонукає до прогулянок / Tom Rolf Ingebretson

Фінляндія

Тут живе найпопулярніший Санта світу – Joulupukki. Своє дозвілля він проводить в дуже хюґному будиночку, знайти який можна на горі Korvatunturi у Фінляндії.

Будиночок фінського Санти у горах / Фото christmashousesanta.fi

Втім, тут Joulupukki проводить не увесь свій час, адже у містечку Рованіємі в нього є родовий будинок, майстерня та офіс. Навіть вулиці тут тематичні: провулок Санта-Клауса, вулиця Святого Миколая та провулок Сніговика.

Містечко Joulupukki / Фото christmashousesanta.fi

Святкова прогулянка / Фото christmashousesanta.fi

Фінський Санта розвозить подарунки / Фото christmashousesanta.fi

Україна

Але якими б красивими не були домівки Санти у світі, вдома нам теж є на що подивитися та чим пишатися. Резиденцію Святого Миколая в Національному парку "Гуцульщина" неможливо оминути увагою.

Резиденція Святого Миколая в Україні / Фото mykolaj.if

Всередині будинку не лише житло для Миколая, а й музей новорічної іграшки. І поки дорослі розглядають будиночок, діти можуть побачитися з дідусем або ж залишити йому листа.