Будівлі спроєктовані як китайські абажури, що темніють вночі, інформує Archdaily.

Зверніть увагу: Зберуть перед вашим приїздом не тільки у Європі: переносні готельні номери з'являться у США

Протягом останніх кілька років Китай був найбільшим споживачем бетону у світі. Виходить, що більшість тих людей, які зараз живуть у бетонних житлових будинках, мешкали раніше у приміщеннях із природних матеріалів.


Бетон в Китаї сьогодні повсюди / Фото Archdaily

Щоб виправити таку ситуацію, одна з архітектурних фірм вирішила спроєктувати та втілити в життя будівлі з екологічних матеріалів.


Камінь, бамбук, глина та інші матеріали домінують в цих конструкціях / Фото Archdaily

За словами розробників, використання нестандартних місцевих матеріалів призведе до збільшення різноманітності міських та сільських регіонів, сприятиме справедливій економіці – шляхом створення робочих місць, а також збереже екосистему нашої планети.

Структура будівель сформована із серцевини, що складена з каменів та утрамбованої землі. Ядро розміщує всі житлові приміщення навколо сходів.


Ядро будівлі має планування як у свічки / Фото Archdaily

Роль фасаду тут відіграє сітка, яка сплетена з бамбука. Архітектори стверджують, що така конструкція витримує негоду, легко обігрівається за допомогою вогню, та лишається прохолодною влітку.


В'язання з бамбука є притаманним для китайців / Фото Archdaily

​Ще: Бізнес, житло та екологічний відпочинок – план реконструкції набережної у Лондоні: фото

Через обмежені ресурси нашої планети ми не можемо забезпечити 7 мільярдів людей відповідним середовищем існування, виготовленим лише з промислових матеріалів. Використання природних матеріалів життєво важливо для забезпечення сталого та справедливого розвитку,
– пояснив керівник проєкту.