Усі ці проєкти повністю готові з відповідними кресленнями, але поки їх втілити в життя занадто ризиковано, повідомляє Дім 24.

Вас зацікавить: Проблема тіней або чому США більше не головна країна хмарочосів: деталі

4 кращих нереалізованих архітектурних проєкти

Горизонтальний хмарочос від Захи Хадід / Гонконг


Однією з причин провалу реалізації проєкту – є політична нестабільність в країні / Фото Skyrise

Геніальна архітекторка, ще на початку 80-х років представила амбіційний проєкт – побудувати на пагорбах Коулуна, що в Гонконгу, горизонтальний хмарочос. Тут мав постати дорогий готель з вдало продуманими відкритими та закритими зонами. Цікаво, що побудувати його теоретично можливо, але інвестора так і не знайшли через різноманітні ризики.

Кришталевий острів від Нормана Фостера / Москва


Проєкт був занадто дорогим / Фото Novate

Культурно-діловий центр "Кришталевий острів" розробив відомий британський архітектор Норман Фостер. Це конусоподібна вежа, яка мала б сягати до 450 метрів у висоту. А загальна площа поверхів становила б 2,5 мільйони метрів квадратних – це стало б світовим рекордом.

Проєктом марив колишній мер Москви, проте після його відставки про комплекс усі забули, а новий очільник міста відмовився від нього.

Небесне місто / Чикаго


На цих кресленнях – світовий рекорд / Фото Novate

Славнозвісний У США проєкт хмарочоса The Illinois Sky City розробив Френк Райт ще наприкінці 50-років. За готовими кресленнями, будівля мала б мати висоту 1703 метри, що вдвічі більше за Бурдж-Халіфу. Райт уявляв хмарочос на 528 поверхів, а також підземний паркінг на 15 тисяч та навіть стоянку для гелікоптерів.

Втім, понад 60 років тому людство ще не володіло технологіями, які б уможливили проєкт.

Готель Attraction від Антоніо Гауді / Нью-Йорк


Гауді відомий усьому світу через свої роботи в Іспанії / Фото Novate

Важливо: Прорив у світі моделювання архітектурних проєктів: які особливості у інструменту для дизайнерів

Цей проєкт вважають найбільш загадковим у кар'єрі великого архітектора Антоніо Гауді. Для початку, митець розробив його не для рідної Іспанії, а для Нью-Йорка. До того ж готель у вигляді храму значно випередив будівельні технології і навіть сьогодні жодна компанія не взялась реалізовувати креслення.

Планувалась, що висота проєкту складе понад 360 метрів, а розробка з'явилась ще у 1906 році.