З 1913 по 1930 ця будівля була найвищою у світі, повідомляє Archdaily.

Зверніть увагу: Архітектори презентували "гіфки", на яких змусили відомі світові будівлі "танцювати" – фото

Будівля була зведена за замовленням торгового магната Френка Вулворта, який на той час контролював безліч торгових точок в елітних районах Нью-Йорка.


Так виглядала будівля після її офіційного відкриття / Фото Archdaily

Хмарочос, який побудований на Бродвеї, мав стати новою корпоративною штаб-квартирою, генератором доходу від оренди та елегантним рекламним щитом для компанії Вулворта. Цікаво, що магнат зводив споруду винятково за власні гроші без позик та допомоги банків.

Загальна висота 60-поверхового гіганта становила понад 241 метр. Будівля на той час мала інноваційний фундамент і сталевий каркас. Величезні металеві палі забивали в землю, щоб конструкція витримала навантаження.


Сучасний вигляд хмарочоса / Фото Archdaily

Загалом на будівництво витратили 24000 тонн сталі та 17 мільйонів цеглин. В результаті загальна площа приміщень становить 60703 квадратних метрів, а фасад отримав 3 тисячі вікон.

Зовні будівля прикрашена витонченими барельєфами та отримала кремовий колір. Інтер'єр вестибюлю приміщення прикрашений ранньохристиянськими мозаїками зі склепінням, вітражними вікнами, мармуровими стінами, бронзовими меблями та гіпсовими гротесками.


Інтер'єр вестибюлю став окрасою будівлі / Фото Archdaily

Вас зацікавить: Кришталевий палац: у Великій Британії представили проєкт тимчасової будівлі парламенту – фото

Відома на той час газета The New York World назвала споруду "американським архітектурним шедевром ХХ століття".

Дивіться більше фото Будівлі Вулворта: